Kadınlar EuroBasket 2019 İçin Akreditasyon Süreci Devam Ediyor

2019 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası için akreditasyon başvuru süreci başladı.14.03.2019

Letonya ve Sırbistan'ın ortaklaşa ev sahipliğinde, 27 Haziran - 7 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenecek Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası'na akredite olmak isteyen medya temsilcileri başvurularını 31 Mayıs Cuma gecesine kadar FIBA Medya Portalı üzerinden gerçekleştirebilir.

Daha önce Portal'a kaydolmamış medya temsilcilerinin, başvurularını tamamlamadan önce bir profil oluşturmaları ve tüm adımları izleyerek gerekli tüm alanları doldurmaları gerekmektedir.

Potanın Perileri'nin Maç Programı
Şampiyonada C Grubu’nda mücadele edecek A Milli Kadın Basketbol Takımımız ilk maçını İtalya ile 27 Haziran Perşembe TSİ 19.30’da, ikinci maçını Slovenya ile 28 Haziran Cuma TSİ 17.00’de, üçüncü maçını ise Macaristan ile 30 Haziran Pazar TSİ 17.00’de oynayacak. Potanın Perileri'nin C Grubu’ndaki tüm maçlarına Sırbistan’ın Niş kentindeki Cair Spor Salonu’nda çıkacak.

16 takımın mücadele edeceği Kadınlar EuroBasket 2019’da gruplarını ilk sırada bitiren takımlar doğrudan çeyrek finale yükselecek. Grup ikincileri ile üçüncüleri ise çapraz eşleşmeyle karşılaşacak ve bu eşleşmelerin galipleri adlarını çeyrek finale yazdıracak. Organizasyonda çeyrek finaller, yarı finaller, üçüncülük ve final maçları Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da oynanacak.

2019 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası, 7 Temmuz Pazar akşamı oynanacak final mücadelesiyle sona erecek.


Daha Fazla Haber Göster