“Bireysel Gelişim Antrenörlüğü Sertifika Programı”​ 23 -27 Temmuz’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda Düzenlenecek

2019 yılı Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu faaliyet programında yer alan “Bireysel Gelişim Antrenörlüğü Sertifika Programı” 23 -27 Temmuz 2019 tarihleri arasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek.02.07.2019

2019 yılı Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu faaliyet programında yer alan “Bireysel Gelişim Antrenörlüğü Sertifika Programı” 23 -27 Temmuz 2019 tarihleri arasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu; tüm enerjisini basketbolun farklı başlıklarında görev alan paydaşlarının daha profesyonel hale gelmesi ve gelişimlerine katkı sağlama hedeflerinin gerçekleşmesi için harcamaktadır.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan programda; John Townsend (Philadelphia 76’ers Oyuncu Geliştirme Direktör Yardımcısı ve Şut Antrenörü), Ekrem Memnun (A Milli Kadın Takımı eski Başantrenörü), Orhun Ene (Tofaş Başantrenörü), Hakan Demir (Bandırma Basketbol İhtisas Başantrenörü), Oktay Mahmuti (Başantrenör), Dusko Savanovic (Eski milli basketbolcu), Alaeddin Yakan (İBB Altyapı Koordinatörü ve BGL Takımı Başantrenörü), Ozan Şirikçi (Anadolu Efes Kondisyoneri), Arda Coşkun (Spor Psikoloğu) ve alanında deneyim sahibi beslenme uzmanı eğitim verecektir.

Bu programın amacı; uzman eğitmenler tarafından eğitim almış Bireysel Gelişim Antrenörlerinin kendi kulüplerindeki bireysel gelişime açık olan basketbolcuların daha doğru bir eğitim ile basketbola kazandırılmasını sağlamaktır.

Eğitim Programının devreye girmesiyle birlikte, önümüzdeki sezonlarda üst liglerde bulunan takımların antrenör kadrosunda, bu sertifika sahibi antrenörlerin bulundurulmasıyla ilgili yeni düzenlemeler planlanmıştır.

Bireysel Gelişim Antrenörlüğü Sertifika Programı sonunda sertifika alabilmek için en az “4. Kademe (B) Antrenör Belgesi”ne sahip olmak ya da en az elli (50) kez A Mili Takım formasını giymiş olmak gerekmektedir.

Bu şartları karşılamayan katılımcılarımız ise “Misafir katılımcı” kategorisinde programa dahil olabileceklerdir. Misafir katılımcılar programda yer alabilecek ancak program sonunda sertifika almaya hak kazanamayacaktır.

Bireysel Gelişim Antrenörlüğü Sertifika Programına kayıt olmak için tıklayınız


Daha Fazla Haber Göster